Matka Boża Nieustającej Pomocy

Matka Boża Nieustającej Pomocy

wtorek, 30 stycznia 2018

"Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie" Jan (11,25)

Czasami zastanawiamy się jaka  interpretacja słów Chrystusa jest "właściwa" i czy akurat ta, którą uważamy za słuszną rzeczywiście doprowadzi nas do królestwa w niebie. Bibliści często różnie interpretują słowa Chrystusa, nie mówiąc już o ludziach, którzy starają się we właściwy sposób zrozumieć przesłanie słów Jezusa.
Załóżmy, że dwie osoby w sposób odmienny interpretują słowa Chrystusa, w konsekwencji czego każda z nich postępuje inaczej. Powstaje pytanie która interpretacja jest tą "właściwą". Jedna i druga osoba uważa, że to ona ma rację. 
O ile od młodych lat słyszymy w kościele Słowo Boże i przyjmujemy je za PRAWDĘ, to już interpretacja nawet dwóch księży z różnych parafii często się od siebie różni. 
Skoro Pismo Święte nie jest napisane w sposób TOTALNIE JEDNOZNACZNY i daje nam możliwość własnej interpretacji, to co jest PRAWDĄ???
Oczywiście dla nas PRAWDA jest tylko jedna i to Bóg Ojciec, Jezus Chrystus i Duch Święty w Trójcy Świętej jest dla nas jedynym Bogiem.
Temat ten można ciągnąć bez końca, ale  zamiarem tego artykułu była pomoc w przypadku  wątpliwości, które mogą się pojawić przy zgłębianiu tego tematu.
"Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie" - te proste a zarazem najpiękniejsze słowa dają nam gwarancję samego Jezusa Chrystusa na życie wieczne i uniknięcie potępienia.
Więc jeśli mamy czasami wątpliwości, po prostu przypomnijmy sobie te słowa i z wiarą ufajmy Jezusowi.

+ rycerzeMBNP +

 
Zdjęcie oryginalnego obrazu Jezusa, znajdującego się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie.
fot. rycerzeMBNP

1 komentarz:

  1. I like the valuable information you provide in your articles.
    I will bookmark your weblog and check again here frequently.

    I'm quite certain I will learn lots of new stuff right here!

    Best of luck for the next!

    OdpowiedzUsuń