Matka Boża Nieustającej Pomocy

Matka Boża Nieustającej Pomocy

wtorek, 17 maja 2016

Relacja z naszej I Pielgrzymki Misyjnej po Europie

 
Wyjechaliśmy 24 kwietnia w niedzielę popołudniu i wieczorem dojechaliśmy do Sanktuarium w Licheniu. 

 

Po modlitwie wyruszyliśmy na Jasną Górę, gdzie dotarliśmy w godzinach porannych. 


Po awarii samochodu,dalej pojechaliśmy już zastępczym przez Czechy w kierunku Włoch. 


Ok. godz. 16-tej odwiedziliśmy Bazylikę Św. Franciszka w Asyżu, po czym udaliśmy się w kierunku Rzymu.


Na via Merulana dojechaliśmy przed północą. Zafascynowani widokiem kościoła Św. Alfonsa de Liguori zostaliśmy przy nim do rana. 


O godz. 7.00 bramy kościoła zostały otwarte i weszliśmy do środka, aby uczestniczyć w porannej Mszy Świętej. Po wejściu ujrzeliśmy oryginalną Ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy! 


Jej piękno jest nie do opisania! Po Mszy Św. obeszliśmy wokół ołtarz, pomodliliśmy się za wszystkich rycerzy MBNP oraz osoby, które w różny sposób wsparły naszą pielgrzymkę. Przekazaliśmy Matce Bożej otrzymane intencje modlitewne i poszliśmy przywitać się z rektorem Sanktuarium O. Piotrem Andrukiewiczem C.Ss.R. oraz dyrektorem Kościoła O. Luciano Panella C.Ss.R.. Mieliśmy również przyjemność poznać i porozmawiać z O. Markiem Kotyńskim, byłym rektorem Sanktuarium MBNP w Rzymie, aktualnie rektorem warszawskiego klasztoru Redemptorystów, który tak jak my również przybył w tym dniu na Jubileusz 150-lecia przekazania ikony MBNP Redemptorystom.
W międzyczasie jeździliśmy po centrum Rzymu i udaliśmy się do Castel Gandolfo po drodze wysławiając Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. O godzinie 17-tej udaliśmy się pod Bazylikę Matki Bożej Większej, skąd rozpoczynała się procesja z okazji jubileuszu. 


Po zakończeniu uroczystości wyruszyliśmy w kierunku Monte Sant'Angelo do groty Świętego Michała Archanioła. 


Po modlitwie skierowaliśmy się w stronę Sanktuarium w Pompejach, w którym dziękowaliśmy Matce Bożej Pompejańskiej za otrzymane łaski. Stamtąd pojechaliśmy jeszcze raz do Sanktuarium MBNP w Rzymie, niestety nie zdążyliśmy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawianą w języku polskim. Udaliśmy się zatem w drogę powrotną.
Przejechaliśmy łącznie 5300 km, odwiedzając 6 Sanktuariów. Przez cały czas na tylnej szybie samochodu umieszczony był wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tysiące osób zwróciło uwagę na ikonę MBNP, więc możemy być pewni, że wypełniliśmy część naszej misji wysławienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy na całym świecie.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali duchowo i materialnie m.in. osobom, które modliły się za powodzenie naszej wyprawy, Pani Marzenie, firmie Olimp Labs, która podarowała nam produkty: Chela-Mag B6 zawierający magnez i Extreme Speed Shot z dużą zawartością kofeiny, tauryny i guarany - dzięki nim mogliśmy utrzymywać odpowiednią koncentrację podczas jazdy przez tysiące kilometrów oraz patronom medialnym: "Królowej Różańca Świętego" i Tygodnikowi Katolickiemu "Niedziela".
Życzymy wielu łask Matki Bożej Nieustającej Pomocy!
rycerzeMBNP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz